Veģetatīvā distonija – ārstēšana ar netradicionālām metodēm!

5 November 2018

Veģetatīvā distonija – ārstēšana ar netradicionālām metodēm

Meditācija

Kāpēc nepieciešama meditācija?

Meditācija nepieciešama tādēļ, lai Jūs varētu atslābināt simpātisko nervu sistēmu. Kās ir simpātiskā nervu sistēma ? Simpātiskā nervus sistēma atbild par mūsu aktīvu darbību, kas mēs uz kaut ko virzāmies, darām. To var salīdzināt ar sportu – pēc sporta Jūsu muskuļiem ir jāatslabinās, lai tie atjaunotos. Nav iespējams mūžīgi vingrot! Tāpat ir ar nervu sistēmu. Ja aktīvā nervu sistēma (simpātiskā nervu sistēma) netiek atslābināta, tad sekas ir bēdīgas. Tādēļ cilvēkam nepieciešams atslābināt to un pārslēgt uz parasimpātisko, ko var panākt ne tikai ar miegu, bet arī ar meditāciju. Mūsdienas miega kvalitāte ir bieži vien traucēta, tādēļ ar to nepietiek un nepieciešama papildus arī meditācija.

Lielākā cilvēces daļa to uzskata par kaut ko sarežģītu vai garlaicīgu. Daudziem ir šaubas, kas tad īsti ir pareiza vai nepareiza meditācija? Vai jāieslēdz mūzika vai jābūt klusumam? Vai man jāsēž asanā vai varu gulēt uz muguras?

Pareiza meditācija, lai pieslēgtos parasimpātiskai nervu sistēmai (nervu sistēma atslābināšana un līdz ar to atjaunošana) ir iespēja koncentrēties uz konkrētu lietu. Piemēram, kādu objektu telpā un kā Jūs pieķerat sevi, ka Jūs domājot par kaut ko citu nekā šo objektu, atgriezt domas atpakaļ pie objekta. Tādā veidā nervu sistēma atslābinās. Var, protams, arī mēģināt nedomāt ne par ko. Izmēģiniet visas metodes, līdz atradīsiet to, kas patīk un der tieši jums vislabāk.

Tai skaitā arī tas attiecas uz mūziku, apgaismojumu, ķermeņa stāvokli un tml.

Homeopātija un Uztura zinātne

Šeit gribam padalīties pieredzē par mūsu medicīnas sistēma. Diemžēl jāsaka, ka tā kā Latvijā ir daudz problēmas šajā jomā, gan atalgojumi mediķiem, gan dezinformācija par jaunākajiem atklājumiem jomā, gan tas ka sistēma nav vienota, reizēm var paiet gadi un pat viss mūžs, meklējot cēloni veģetatīvai distonijai un lielāka daļa nonāk pie antidepresantu atkarības un psihologa apmeklējumiem gadiem.

Protams, pastāv arī citi risinājumi, kā sakārtot savu veselību.

Pirmais iemesls - kādēļ rodas nervus sistēmas bojājumi – veģetatīvā distonija, jo organismā ir vitamīnu un/vai minerālvielu zudums. Un organisms vienkārši nespēj normāli funkcionēt, tāpat kā kad auto ielej sliktu degvielu vai tās ir par maz…

  1. Pirmais ko būtu jādara, jāveic primitīvas analīzes. 99% Latvijas iedzīvotāju trūkst D vitamīns, kas lielākoties ir pamatā sliktai pašsajūtai, nogurumam, bezspēkam un ilgstošs tā deficīts var izraisīt veģetatīvo distoniju. Jums nav nepieciešams ārsts, lai to noteiktu. Dodieties uz E.Gulbja laboratoriju un par pāris eiro var nodot analīzes uz D vitamīnu un dienas beigās Jūs jau zināsiet vai tas ir zem normas. Ja D vitamīns ir zem normas, tad Jums gan būtu nepieciešama ārsta konsultācija, cik pilienus dienā uzņemt. Vislabāk to nelikt uz maizes, bet uz mēles. Jāsaka, ka ģimenes ārsti to iesaka parasti lietot 2-3 mēnešus, mēs Jums to ieteiktu lietot no septembra līdz maijam un tad pārtraukt uz vasaras mēnešiem un tā visu mūžu. Diemžēl jaunākie zinātniskie pētījumi parāda, ka D vitamīns neuzkrājas mūsu audos un pie stresa, pastiprināti tiek izvadīts.
  2. Vēl papildus D vitamīnam, jāskatās dzelzs rezerves. Sievietēm tās nepieciešamas 2x vairāk nekā vīriešiem!
  3. Tāpat svarīgi ir noteikt magniju, B1, B6, B12 un folijskābes līmeni asinīs.

Ja ar šiem parametriem viss ir kārtībā, tad jāskatās hormonu aina:

Otrais iemesls - izmainīta hormonu aina:

  1. Jānodod analīzes uz vairogdziedzera hormoniem
  2. Virsnieru hormonu – kortizolu. Šeit ārsti bieži vien grēko un neveic nosūtījumu uz kortizola pārbaudi, kas ir stresa hormons un parāda, ka organismam ir pastāvīgs stress. Pie pastāvīga stresa, pastiprināti noārdās B grupas vitamīni, magnijs un citi augstāk minētie elementi. Kortizolu ir ļoti grūti pazemināti un ja tas netiek kontrolēts, tad rodas daudzas veselības problēmas, ne tikai veģetatīvā distonija, bet arī diabēts, matu izkrišana un daudzas citas kaites. Šeit mēs ieteiktu vienu fantastisku uztura bagātinātāju – Griffonia, kuras sastāvā ir unikāls augu izcelmes produkts – grifonijas sēklu ekstrakts + kopā ar B grupas vitamīniem.

Par Grifoniju – tas ir produkts, kas optimizē centrālās un perifērās nervu sistēmas darbību. Kopā ar B6 vitamīnu, tropiskais augs griffonia labvēlīgi ietekmē galvas smadzeņu funkcijas, visus veselīga miega posmus, palīdz novērst disforiju, mazina nemiera sajūtu, atvieglo depresīvo stāvokli.

Var iegādāties šeit: Griffonia

  1. Ja Jums ir izmainīti kādi no 3 pamata hormoniem, Jums jādodas pie endikrinologa, tai pašā brīdī jums noteikti būtu jāsakārto veselība, jo hormonu izmaiņu cēlonis var būt novājināts organisms.

Trešais iemesls – Galvas trauma

Ja jums viss ir kārtībā ar asins ainu, vitamīniem, minerālvielām, hormoniem, tad pirms doties pie psihologa būtu jākonstatē vai veģetatīvās distonijas pamatā nav galvas trauma. Ja esat cietis avārijā, atsitis to, pat veca trauma var to ar gadiem izraisīt un šeit ne psihologs, ne uzturs Jums maz līdzēs. Lai nebūtu Jums jāgaida rindās, var ieteikt pie pirmās panikas lēkmes saukt ātros un braukt uz slimnīcu. Tur jums ātri pārbaudīs galvas stāvokli.

Ceturtais iemesls – Psiholoģiska vaina

Vislabāk psihologa apmeklējumu kombinēt ar veselīgu uzturu. Pat ja jūs jau lietojat antidepresantus, trankvilizatorus, tad pakāpeniski attīrot un sakārtojot organismu ar uztura bagātinātājiem, būs iespēja pārtraukt lietot zāles. Ja jūs ciešat no veģetatīvās distonijas un citi ārsti jums nav spējuši palīdzēt, sazinieties ar mums par konsultāciju. Pirms uzsākt atveseļošanās procesu, iedosim jums analīžu sarakstu, kas jāveic, lai noteiktu lietojamās produktu devas un citus risinājumus. Kā arī, ja konstatēsim, ka nepieciešams terapeits, sadarbojamies ar labākajiem Rīgā, kas ir pārbaudīti un panāks vēlamo rezultātu ātri un nebūs gadiem jāgaida rezultāts. Sazināties ar mums var aizpildot formu šeit

Ceram, ka raksts bija noderīgs un savu komentāru varat atstāt zem raksta vai dalīties ar citiem, kam tas varētu būt noderīgs.

Jebkurā gadījumā novēlam jums ātru atlabšanu un prieka pilnu dzīvi!