STRESS

18 June 2020, rakstu sagatavojusi Kristīne Viļuma

Kā solīts, veselību ietekmējošo faktoru apraksts balstoties uz ārstes un lektores Olgas Butakovas nutricioloģijas mācību (Pedagoģisko zinātņu doktore, Maskavas veselības atjaunošanas institūta dibinātāja un galvenā ārste, Starptautiskās veselības akadēmijas dibinātāja un vadītāja). No nutricioloģijas viedokļa visi procesi organismā ir saistīti un bieži tieši gremošana un zarnu trakta stāvoklis (netīrība) ir pie vainas daudzām veselības problēmām.


Pirmais faktors, kas ietekmē ikvienu orgānu sistēmu un mūsu organismu kopumā...

STRESS

Mūsdienās stresu izjūt teju ikviens cilvēks, taču ne visi to atzīst. Daudzi ir tik ļoti pieraduši būt pastāvīgā satraukumā, tonusā, steigā un dzinulī, ka nemaz neapzinās savas dzīves tempu, pienākumu virpuli un saspringumu. Tāpēc 21. gadsimtu bieži mēdz dēvēt par kortizola un adrenalīna laikmetu. Šie hormoni izdalās organismā, lai pārvarētu stresu un šie procesi saistīti ar hipotalāma-hipofīzes-virsnieru ass aktivitāti un simpātiskās nervu sistēmas darbību.

Ja stress ir pastāvīgs un šie hormoni izdalās pārmērīgos daudzumos, tiek iedarbināti mehānismi, kas kavē imunitātes, gremošanas, asinsrites un citu būtisku sistēmu darbību, tiek sagrautas aknas un nieres. Bieži cilvēkiem ar paaugstinātu kortizola līmeni var būt aptaukošanās, cukura diabēta, galvassāpju, alerģiju, asinsspiediena un citas problēmas.


Dažas būtiskākās stresa sekas:

Stress negatīvi ietekmē nervu sistēmu un rezultātā arī zarnu trakta motoriku, paātrinot vai palēninot tā darbības ritmu.

Ilgstošs stress veicina izmaiņas endokrīnajā sistēmā, kas noved pie problēmām ar ēdiena gremošanu.

Endokrīnās sistēmas novirzes no normas veicina pārmērīgu un nekontrolētu ēšanu bez sāta sajūtas.


Ko darīt?

Atrast līdzsvaru ikdienā. Atrast laiku sev par spīti visiem pienākumiem un steigai un palīdzēt organismam atjaunoties.

Agrāk iet gulēt (līdz plkst. 24:00) un agrāk celties, lai no rīta būtu laiks skriet, vingrot, nodarboties ar jogu, meditāciju un citām uz sevi vērstām aktivitātēm.

Sportot – saprātīgi un piemēroti Jūsu fiziskās sagatavotības līmenim.

Klausīties harmonisku mūziku, lasīt grāmatas, gleznot, nodarboties ar rokdarbiem un citām sev patīkamām aktivitātēm.

Ierobežot vai vispār atteikties no kaitīgiem ieradumiem – alkohols, smēķēšana, narkotiskās vielas (tās nereti tiek uzskatītas par relaksējošām vielām, bet faktiski palielina kortizola līmeni).

Katru dienu uzturēties svaigā gaisā.

Censties ievērot veselīga uztura principus – vairāk dārzeņu un augļu, mazāk ogļhidrātu. Un īpaši stresa situācijās sniegties pēc dzīva Coral-mine ūdens glāzes, nevis ātrajām, sāļajām, saldajām neveselīgajām uzkodām.

Ņemt palīgā dabas vielas nervu sistēmas atslodzei un atbalstam:

Griffoniju (palīdz pārveidot kortizolu serotonīnā un pa nakti melotonīnā, regulējot miega režīmu).

Mindset (uzlabo centrālās nervu sistēmas darbību, uzlabo galvas smadzeņu asinsriti un šūnu barošanu, uzmanību, atmiņu, stimulē domāšanas prasmes, paaugstina organisma enerģētisko potenciālu, darbspējas un noturību pret stresu).

Organisko magniju (taurāta un glicināta sāļu forma, ko organisms labi atpazīst, uzsūc un spēj izmantot. Šī organisko vielu kombinācija uzlabo smadzeņu asinsriti, optimizē atmiņu un darbaspējas, aktivizē enerģijas ražošanu un uzlabo šūnu uzturu) kombinācijā ar B grupas vitamīnu kompleksu Tasty B.

Attīrīt zarnu traktu un atbalstīt gremošanas sistēmu, jo tieši zarnu traktā veidojas 80-90% serotonīna. No tā tīrības un veiktspējas ir tieši atkarīgas arī garastāvokļa svārstības un labsajūta kopumā.


Par augstākminēto produktu lietošanu, lūgums uzdot jautājumus sazinoties privāti!

Reģistrējoties saņemsi 20% atlaidi visiem minētajiem produktiem, kā arī bezmaksas konsultācijas un sev piemērotu individuālu veselības programmu.

---------------------------------------------------------------------------

Kā reģistrēties/iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta. Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

  • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
  • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

  • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
  • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.