Skudru koka miza (Pau D`Arco)

30 October 2019, rakstu sagatavoja Inga Veisa

Skudru koka miza (Pau D`Arco) – ir dabīgs antibiotiķis, kas nomāc patogēno baktēriju, vīrusu un sēnīšu vairošanos, sniedz pretiekaisuma iedarbību un stiprina imunitāti.


Skudru koka miza ar selēnu (Pau D`Arco with Selenium) nodrošina imūnmodulējošu, antibakteriālu, pretiekaisuma, pretvīrusu un pretsēnīšu iedarbību vīrusu un baktēriju izraisītās infekcijās, dažādu lokalizāciju iekaisuma procesos.

Selēns un C vitamīns pastiprina skudru koku mizas darbību, stimulējot organisma aizsargspējas un palielinot izturību pret dažādām infekcijām.


Produkts ieteicams un pielietojams šādos gadījumos:

  • elpceļu slimības (ARVI, gripa, traheīts, bronhīts)
  • dažādas lokalizācijas iekaisuma procesi
  • uroģenitālās sistēmas slimību kompleksa terapija
  • sēnīšu slimības
  • pustulāri ādas bojājumi (strutaini izsitumi)


Produkta sastāvā esošo komponentu apraksts:

Skudru koks (latīn. Handroanthus impetiginosus) - dabā ir sastopams Centrālajā un Dienvidamerikā. Šī koka dobumā dzīvo skudras, tieši tādēļ to dēvē par skudru koku.

Izpētot skudru koka mizas sastāvu, tika atklāts, ka tā satur dažādas bioloģiski aktīvas vielas, kā arī tai piemīt kāda neparasta īpašība - uz tās nedzīvo nekādi mikroorganismi vai sēnītes.

Līdzīgi kā senie inki, arī mūsdienās cilvēki lieto skudru koka mizu kā uztura bagātinātāju, kas satur izkaltētu un saberztu skudru koka mizas pulveri. Farmaceiti to iesaka lieto kā līdzekli, kas nostiprina organisma aizsargspējas, īpaši tad, ja organisms ir novājināts. Skudru koka miza palīdz arī labāk iemigt un pilnvērtīgāk izgulēties, kā arī regulē asinsspiedienu.

Ir zināms, k skudru koka miza jau 1873. gadā tika izmantota kā augu izcelsmes zāles plaša spektra veselības problēmu tostarp sēnīšu, iekaisuma, artrīta, zobu sāpju, prostatīta, drudža, čūlu, dažādu vēža paveidu u.c. risināšanā.

Savukārt 1981. gadā FDA (The Food and Drug Administration) skudru koku iekļāva veselībai draudzīgo (netoksisko) augu sarakstā.

Skudru koka mizas galvenā sastāvdaļa ir aktīvā viela - lapahols, kas piešķir mizai antibakteriālas īpašības.

Lapahols atrodas mizas iekšējā slānī. Tieši šī viela ir tā, kas nomāc grampozitīvo (stafilokoki, streptokoki) un gramnegatīvo (brucella) mikroorganismu augšanu un vairošanos.

Savukārt mizas pretvīrusu aktivitāte ir saistīta ar lapohola spēju nomākt enzīmu sintēzi vīrusos, bloķējot to spēju vairoties. Tādējādi skudru koks aptur un iznīcina vīrusu tostarp herpes, poliomielītu, stomatītu augšanu.

Skudru koka imūnmodelējošās īpašības ļauj to izmantot alerģiskos un autoimūnos procesos, nebaidoties no to saasināšanās. Miza palielina organisma nespecifisko pretestību, pastiprinot šūnu un humorālo imunitāti. Šī unikālā auga neskaitāmie pozitīvie iedarbības efekti ir saistīti ar visu tā aktīvo sastāvdaļu sinerģiju.

Pretsēnīšu un pretparazītu iedarbību nodrošina no mizas izdalītais ksilodīns, kas kopā ar lapaholu kavē daudzu veidu sēnīšu, ieskaitot maksts sēnīti (candida, trichophyton), kā arī intracelulāro parazītu augšanu un attīstību, novēršot parazītu invāziju, radot tiem nelabvēlīgu vidi. Pati skudru koka koksne ir ārkārtīgi izturīga pret termītiem un dažādām sēnēm, kas nekad neaug uz skudru koka stumbra.

Selēns darbojas kopā ar C vitamīnu un pastiprina tā darbību. Tas ir lielisks antioksidants, kas aizsargā šūnas un audus no stresa faktoriem, starojuma, ķīmisku vielu un smago metālu iedarbības. Palīdz stiprināt novājinātu imunitāti, stimulējot killer šūnu (galētājšunu) un makrofāgu aktivitāti cīņā pret vīrusiem un patogēnajām baktērijām.

C vitamīns stiprina kapilāru sieniņas, palielinot to izturību un baktēriju necaurlaidību, palīdz samazināt saaukstēšanās simptomu smagumu un ilgumu, uzlabo reparatīvos procesus un izturību pret infekcijām.1 kapsulas saturs:

Skudru koka miza - 500 mg

C vitamīns - 60 mg

Selēns (L-metionīns) - 30 mcg

Palīgkomponenti


Lietošana:

1-2 kapsulas dienā, ēdienreizes laikā vai kā rekomendējis veselības aprūpes speciālists.


Pau-D’Arco-with-Selenium_2153


Kā iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta. Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

  • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem.
  • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

  • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi.
  • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.