Korallis Lucerna jeb Alfaalfa - palīgs nieru un citu orgānu atveseļošanā

20 January 2020, rakstu sagatavojusi Kristīne Viļuma

LUCERNA


Lucerna – populārs lopbarības augs, tomēr ļoti noderīga arī cilvēkam - daudzpusīgi ietekmē veselību, būdama lielisks profilakses līdzeklis pret daudzām slimībām. “Korallis Lucerna” satur ne tikai lucernas lapas, bet arī koncentrētu lapu sulu, kas ievērojami pastiprina pozitīvo iedarbību uz organismu.

Lucerna ir arī tā sauktā „cara zāle”, kas ieņem īpašu vietu ārstniecības augu vidū. Tās lietošana sekmē dzīves tonusa celšanos, paaugstina darbaspējas, ir ieteicama cilvēkiem ar novājinātu veselību un tiem, kas cieš no gremošanas traucējumiem, intoksikācijas, tūskām. Šī zāle ir ļoti nepieciešama nieru darbības traucējumu, kā arī čūlas slimības gadījumos.

Produkts bagātina uzturu ar bioloģiski aktīvu vielu kompleksu, kas veicina imunitātes paaugstināšanu un iedarbojas vispārspēcinoši.


Īpašības


Korallis Lucerna ir lielisks vispārspēcinošs līdzeklis, kuru lieto:

 • Avitaminozes profilaksei;
 • Noguruma un paaugstinātas trauksmainības profilaksei;
 • Aterosklerozes profilaksei;
 • Podagras profilaksei;
 • Menopauzes periodā;
 • Laktācijas paaugstināšanai zīdīšanas periodā;
 • Pie hemorāģiskā (asinsizplūdumu un pastiprinātas asiņošanas) sindroma;
 • Sirds asinsvadu un elpošanas sistēmu slimībām, samazina holesterīna līmeni asinī
 • Pie iekaisuma procesiem nierēs, tūskas mazināšanai
 • Zobu un smaganu slimībām (kariess, paradontoze) – satur dabisko fluoru
 • Alerģijas, ādas slimībām (pinnēm, sēnīšu slimībām);
 • Radikulīta un reimatisma atvieglošanai
 • Čūlas problēmu atvieglošanai un risināšanai (U vitamīns)Aktīvo komponenšu darbība

Biologs Frenks Bovuers atklāja, ka lucernas zaļās lapas satur astoņas esenciālās aminoskābes, kas pašas neveidojas cilvēka organismā, bet jāuzņem no ēdiena. Biologs nosauca Lucernu par „izcilu dziednieci”. Kā izrādās, ne velti!

Auga laksti satur vairāk C vitamīna nekā citrons, tas ir A, K, B1, B2, B6, B12, E, K, A, U, D2 un D3 vitamīnu, minerālvielu, īpaši kalcija, dzelzs, varš, kālijs, silīcijs, cinks, fosfora un fluora, saponīnu, izoflavonu un daudzu citu bioloģiski aktīvo vielu avots. Kolosālais K vitamīna daudzums augu padara par efektīvu pretasiņošanas līdzekli, kas novērš asinsizplūdumus un asiņošanu. Tieši tādēļ Lucernu lieto daudzu hemorāģiskā sindroma formu profilaksei un kompleksai ārstēšanai.


Ir dati, ka lucernas lietošana aizkavē sirmu matu veidošanos un uzlabo ādas stāvokli.


Turklāt lucerna satur bioloģiski aktīvas vielas – organiskās skābes, taukskābes, glicīnus, dipentaeritrītus (samazina holesterīna līmeni), augā atrod tādas retas vielas kā steroīdus, ēteriskās eļļas, alkaloīdus, asparagīnu, kumestrolu, fitoestrogēnus, fruktozi, melonskābi, miristīnskābi, saponīnus, stigmosterolu, fenolkarbonskābes, triakontanolu, aminoskābes, antociānus, karbohidrātus.


Lucerna ir viens no retajiem augiem, kuras sastāvā ir dabiskas izcelsmes fluors, kas organismā uzkrājas zobu audos. Fluors veicina zobu emaljas veidošanos un pasargā zobus no kariesa attīstības procesiem, nodrošina antibakteriālu iedarbību, nomācoši iedarbojoties uz mikroorganismiem, kas kolonizē mutes dobumu un zobu defektus kariesa un paradontozes gadījumā.


Lucernas bioloģiski aktīvajām vielām piemīt diurētiskas īpašības (veicina urīna un urīnskābes sāļu veidošanos un izvadi).


Šai universālajai zālītei piemīt atveseļojošs efekts arī kuņģa slimību – uzpūšanās, čūlas un ēstgribas trūkuma gadījumā, jo Lucerna satur „pretčūlu” vitamīnu U. Tas sekmē gremošanas trakta gļotādas reģenerāciju, normalizē kuņģa skābumu. Būdams metionīna atvasinājums, U vitamīns normalizē lipīdu vielmaiņu, sasaista holesterīnu un bloķē tā uzsūkšanos, tādējādi kavējot aterosklerozes attīstību. Mazina tauku uzkrāšanos aknās, pasargā tās no bojājumiem, kā arī labvēlīgi ietekmē smadzeņu koronāro asinsriti. Vitamīns, pateicoties savam detoksikācijas efektam, spēj neitralizēt indīgas vielas un toksīnus. Nodrošina arī antidepresīvu iedarbību.


Lucerna satur arī daudz hlorofila, kas savukārt veicina brūču dzīšanu, mazina bakteriālās infekcijas rašanās risku un ir ļoti vērtīgs līdzeklis anēmijas profilaksei.


Pateicoties izoflavīnu estrogēniem līdzīgai aktivitātei un spējai nomierināt trauksmainu stāvokļu gadījumā, kā arī paaugstināt laktāciju, lucerna ir rekomendēta sievietēm menopauzes periodā un ar krūti barojošām māmiņām.


Lucernas dzinumi satur vitamīnus, minerālvielas, olbaltumvielas. Saponīni, kas ir lucernas sastāvā veicina holesterīna līmeņa pazemināšanos asinīs, palīdz aizkavēt aterosklerotiskās izmaiņas asinsvados, veicina hipofizes funkciju regulāciju.

Pateicoties pilnvērtīgajam vitamīnu, minerālvielu, olbaltumvielu un citu uzturvielu sastāvam, uzlabo ādas barošanu, aizkavē tās novecošanos.


Sastāvs: Lucernas sulas pulveris 500 mg, lucernas lapu pulveris 300 mg, palīgvielas.


Kā iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta. Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

 • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
 • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

 • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
 • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.
alfaalfa