LOCĪTAVU PROBLĒMAS. RISINĀJUMI. B-LURON EFEKTS

10 October 2019, rakstu sagatavojusi Kristīne Viļuma

Locītavu un ar tām saistītās problēmas mūsdienās skar arvien jaunākus cilvēkus. Ja savulaik tādus simptomus kā stīvumu, locītavu kaulu un skrimšļu krakšķēšanu asociējām ar gados vecākiem cilvēkiem, tad pēdējās desmitgadēs pat divdesmitgadnieki sāk izjust sāpes un traumas locītavās. Nereti tas saistīts ar lieko svaru, palielinātu slodzi, sportā gūtām vieglākām un smagākām traumām, kas nav pilnīgi un sekmīgi izārstētas, tomēr bieži kaulu struktūru vājums saistīts ar organisma saskābšanu (lasi: izjauktu PH līdzsvaru) un sekojošu muguras deformāciju, tas var būt arī iedzimts jeb ģenētiski noteikts.

Diemžēl, sajūtot sāpes, cilvēki bieži vien nemēģina meklēt un risināt problēmas cēloņus, bet gan tiecas ātri novērst nepatīkamos simptomus jeb sekas, izmantojot recepšu un bezrecepšu pretsāpju medikamentus. Smagākos gadījumos cilvēki meklē palīdzību, veicot, tā sauktās, blokādes, injicējot kortikosteroīdus jeb hormonu preparātus. Tie neārstē, bet ātri likvidē sāpes un tūsku. Tāpat iespējams veikt arī hialuronskābes injekcijas. Pēc būtības hialuronskābe ir lubrikants, kas klāj skrimšļu virsmu un mazina berzi. Tomēr šīs injekcijas iespējams veikt tikai konkrētā ķermeņa zonā un hialuronskābe ar laiku arī tur izsīkst. Vēl smagākos gadījumos tiek veiktas operācijas ar garu atlabšanas un rehabilitācijas posmu.


Locītavu uzbūve

Cilvēka organismā ir 186 locītavas. Locītava ir 2 vai vairāku kaulu kustīgs un nekustīgs savienojums. To iekļauj locītavas somiņa jeb kapsula. Kaulu sastapšanās galos atrodas skrimšļi, kuru starpā ir sprauga ar sinoviālo šķidrumu, kas ļauj kauliem slīdēt vienam gar otru. Visbiežāk nodilst tieši skrimšļi, kuri nodrošina amortizāciju un tas ietekmē kaulu spēju plūdeni kustēties. Tiklīdz skrimslis nodilst, kauls vairs nav elastīgs un arī sāk dilt, izmainās šūnu struktūra un tas kļūst monolīts un ciets.

Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem hialuronskābes spēja uzsūkties locītavās pēc 20 gadu vecuma samazinās. Tas skaidro arī to, kāpēc arvien jaunāki cilvēki izjūt locītavu problēmas. Vienlaikus jāpiebilst, ka kaulu struktūras atjaunojas aptuveni 5 gadu laikā – tas nozīmē, ka arī locītavu funkciju ir iespējams atjaunot.locitava

Kādi ir galvenie faktori, kas ietekmē locītavu veselību?

Jau minēts, ka locītavas tāpat kā citus saistaudus negatīvi ietekmē pārmērīga fiziska slodze un arī kustību trūkums, liekais svars, ūdens trūkums, stress (ietekmē organisma iekšējo šķidrumu PH līmeni), kaitīgie ieradumi (arī tie izjauc organisma PH līdzsvaru un bojā orgānu sistēmas), uzturvielu trūkums. Te jāpaskaidro, ka cilvēka organisma normālai funkcionēšanai nepieciešamas 20 aminoskābes, no kurām 8 ir neaizstājamas, 3 taukskābes, 70 mikro-makro elementi, 12 vitamīni un 7 fermenti. Diemžēl ar mūsdienu pārtiku visas šīs vielas uzņemt praktiski nav iespējams un kādā no posmiem veidojas iztrūkums, kas rada ķēdes reakciju.

Vēl viens būtisks faktors – organisma piesārņojums. To ietekmē vide, ēdiens un medikamenti, kā arī dažādi mikroorganismi, vīrusi, baktērijas, parazīti un sēnes. Jāuzsver, ka tieši parazīti un sēnes ļoti bieži rada locītavas iekaisumu – artrītu. Kāpēc? Locītavu sinoviālais šķidrums ir salds, skrimslis satur līdz pat 15% glikozes, bet sēnītes un parazīti barojas no saldumiem, tādējādi locītavas kļūst par ideālu mājvietu un barības krātuvi. Sēnīšu kolonijas aug un vairojas ātri un pakāpeniski pārņem locītavas. Šajā gadījumā locītavas dobumā sāk darboties leikocīti un novērojamas visas iekaisumam raksturīgās pazīmes – sārta ādas krāsa, sāpes, pietūkums, samazināta funkcija, paaugstināta temperatūra. Iekaisumu var izraisīt arī infekcijas, piemēram, tuberkuloze, salmonella, laima slimība, dizentērija, seksuāli transmisīvās slimības (hlamīdijas), beta hemolītiskais streptokoks, C hepatīts u.c.

Jāpiebilst, ka locītavu kaulos nav nervgalu, tāpēc, ja cilvēks jūt sāpes locītavās, tad patiesībā sāp tajās esošie limfmezgli, kuri kā veselības sargi ir saķēruši nevēlamos ciemiņus – baktērijas, parazītus, sēnes un vīrusus – un uzpampuši.

Kā atveseļot locītavas?

Nutricioloģija aplūko organismu kā vienotu veselumu un problēmu cēloņi, kā minēts augstāk, pārsvarā ir saistīti ar organisma piesārņojumu. Tādēļ pirmais solis locītavu atveseļošanā ir ATTĪRĪŠANĀS. Ideālā gadījumā cilvēkam vajadzētu iziet pilnu attīrīšanās kursu ar programmām Coral detox vai Coral detox plus, Vesels zarnu trakts un Colo Vada, paralēli lietojot arī vairākus konkrētajai problēmai svarīgus produktus, kas palīdzēs novērst akūtu stāvokli:

 • skudru koka miza - spēcīgs pretvīrusu, pretsēnīšu un pretbakteriāls līdzeklis;
 • kaķanags - spēcīgs imuno-modulators ar pretiekaisuma, spazmolītisku un antioksidanta iedarbību, kas attīra organismu no toksīniem;
 • bosvēlija – pretiekaisuma līdzeklis, kas mazina asas sāpes un stīvumu un nostiprina skrimšļu struktūru, novērsīs akūtu iekaisuma stāvokli, vislabāk darbosies kombinācijā ar kaķanagu;
 • koloidālais sudrabs - iznīcina 650 dažādus organismus, izcili labi asimilējas organismā, neizraisa blakusefektus, nerada ne pieradumu, ne blaknes atšķirībā no antibiotikām. Izteikta bakteriocīda, pretvīrusu, fungicīda un pretparazitāra iedarbība;
 • cool relief – krēms, kas nodrošinās sildošu, tonizējošu efektu, atslābinās muskuļus, mazinās sāpju sajūtu, tūsku, veicinās kolagēna un keratīna veidošanos, kas ir galvenie saistaudu un skrimšļu proteīni, ieeļļos locītavas, uzlabos asins mikrocirkulāciju;
 • flexicor – sastāvā ir glikozamīns, hondroitīna sulfāts, metilsulfonilmetāns, C vitamīns un mangāns – šo vielu kombinācija nodrošina locītavas ieeļļošanu, mazina skrimšļu berzēšanu un nodilšanu, samazina paaugstinātu jutību un sāpes, kā arī kalcija izskalošanos no kauliem, veicina kalogēna un keratīna veidošanos, hialuronskābes un sinoviālā šķidruma ražošanu.

Nākamais posms ir ATJAUNOŠANĀS. Šo procesu sekmēs vairāki produkti, kuru sastāvu šajā rakstā sīkāk neiztirzāsim - First food, Alfaalfa, Coral-mine ūdens, Protivity vai Spirulīna, Kalcija – Magnija komplekss un/vai MagiCal, liposomālais D vitamīns, kā arī locītavu un jebkuru organisma saistaudu atjaunošanas flagmanis – B-Luron.

B-Luron - revolucionārs ortomelekulārs preperāts locītavu un skrimšļu atjaunošanai

B-Luron ir inovatīvs ilggadīgu pētījumu rezultātā Vācijā radīts uztura bagātinātājs. Tas radīts koncernā “Gramme-Revit GmbH” doktora Nielsa Duseka vadībā. Sākotnēji produkts bijis paredzēts sacīkšu zirgu kustību atjaunošanai, taču 20 gadu pētījumu rezultātā (veikti 270 eksperimenti) pierādīta tā efektivitāte gan uz dzīvniekiem, gan cilvēkiem. 2000.gadā preparāts tika testēts zirgu klibošanas ārstēšanai. Uzlabojumi tika novēroti 90% gadījumos. Savukārt 2001.gadā tika veikts eksperiments ar sportisu dalību un arī šajos testos uzlabojumus konstatēja 90% gadījumos.

Īsumā – B-Luron satur hialuronskābes un hondroitīna kompleksu, kas darbojas molekulārā līmenī. Jau 15 minūtes pēc produkta lietošanas, tas nonāk limfā (ļoti būtiski – nenoārdās kuņģī atšķirībā no citiem hialuronskābi saturošiem preparātiem). Hialuronskābes un hondroitīna komplekss aktivizē locītavu sinoviālo šķidrumu un produkta iedarbības efektivitāte ir pielīdzināma hialuronskābes injekcijām. Ir pierādīts, ka viens B-Luron kurss apjoma ziņā salīdzināms ar 900 hialuronskābes injekcijām. Katru dienu ieteicams lietot 30ml B-Lurona un šis apjoms pielīdzināms 25-30 injekcijām. Jāņem gan vērā, ka injekcijas iedarbojas tikai uz konkrētu zonu, bet B-Luron atjauno visu saistaudu struktūras. Un te jāuzsver, ka produkts iedarbojas ne vien uz locītavām, bet VISIEM SAISTAUDIEM. Tātad arī, piemēram, uz ādu un asinsvadiem. Var teikt, ka viss organisms saņem nozīmīgu hialuronskābes devu, tāpēc bieži novērojama ne vien locītavu funkciju atjaunošanās, bet arī ādas tvirtuma uzlabošanās. Vienlaikus jāatzīmē, ka cilvēka ķermenis ir apbrīnojami gudrs mikrokosms un novirzīs saņemto hialuronskābi tieši tur, kur tā būs visvairāk nepieciešama. Tādēļ nav izslēgts, ka locītavu atjaunošanas efektu cilvēks var sagaidīt, tikai pēc otrā vai trešā B-Luron kursa, ja asinsvadu stāvoklis ir bijis kritisks un tiem palīdzība bijusi nepieciešama pirmkārt.

Kā darbojas produkts?

Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, jāizpēta produkta saturs. Hialuronskābes galvenā funkcija ir ūdens noturēšana organismā, tā saista lielu ūdens daudzumu un rezultātā starpšūnu viela iegūst želejveidīgu masu, kas uztur šūnas. Tā atrodama daudzos cilvēka organisma audos – skrimšļos, kaulos, sirds vārstuļos, ādā, sinoviālajā šķidrumā. Tā nospriego ādu un ādas saites, elastīgi atbalsta skrimšļus un ieeļļo locītavas, tā ir galvenā locītavu šķidruma sastāvdaļa, bez kura tās nestrādātu. Kamēr vesels un jauna cilvēka organisms ražo hialuronskābi pats, vecākiem cilvēkiem tās sintēze organismā palēninās. Un šajā brīdī var sākties problēmas ar locītavām un vienlaikus uz sejas var pamanīt pirmās priekšlaicīgās novecošanās pazīmes - krunciņas. 40 gadu vecumā pašas hialuronskābes izstrāde samazinās par 50%, bet no 60 gadiem organisms izstrādā tikai 10% visa vajadzīgā hialuronskābes daudzuma. Hialuronskābe produktā ir šķidrā veidā un tai ir noteikts molekulas garums, kas spēj iziet cauri zarnu sieniņām, nokļūst limfā un asinīs, tālāk visā organismā. (Hialuronskābe tablešu veidā neizmantojas organismā).

Savukārt hondroitīna sulfāts ir celtniecības materiāls, kas ietilpst kaulu, skrimšļu, locītavu, artēriju un acs radzenes sastāvā. Hondroitīnu daļēji iespējams uzņemt ar pārtiku, un daļēji organisms to sintezē pats. Tā bioaktīvā forma ir hondroitīna sulfāts, savukārt tas ir šķidruma magnēts. Pateicoties elektriskā lādiņa ķīmiskajai saiknei tas saistaudos notur lielus ūdens daudzumus un rada želejas, kurās atrodas hondrocīti. Tā tiek nodrošināta locītavu skrimšļu elastība un amortizējošas spējas. Savukārt trešais produkta komponents ir invertēts cukurbiešu cukurs. Tas ir enerģijas avots hondrocītiem jeb skrimšļu audu šūnām. Papildus tam produkts satur arī strukturētu ūdeni un E vitamīnu kā oksidants.

Tieši hondoitīna un hialuronskābes SAVIENOŠANA ievērojami paaugstina abu vielu efektivitāti un pastiprina to iedarbību (sinerģisks efekts) nekā tad, ja tās lietotu atsevišķi. Pats par sevi hondroitīna komplekss neatjauno locītavu mīkstos audus. Organisms to var izmantot tikai tad, ja skrimšļa šunas ir „apstrādātas” ar hialuronskābi. Hialuronskābes uzņemšana sagatavo locītavu skrimšļa šūnas vairoties un šajā procesā izmantot celtniecības materiālu – hondroitīnu. Kad locītavās 2-3 nedēļu laikā ir sakrājies pietiekošs hialuronskābes daudzums, sākas jauna locītavu skrimšļa šūnu veidošanās. Turklāt šajā savienojumā hilauronskābes molekulārā struktūra ir izmainīta, lai to lietojot iekšķīgi molekula molekula ilgāk saglabātos stabila. Tādējādi produkts aktivizē paša organisma sinoviālā šķidruma izstrādi locītavās. Pierādīts, ka B-lurons var palīdzēt atjaunot locītavu darbību arī tad, ja ir kontatēts 4.pakāpes artrīts.

Kam un kā lietot?

Biluronu var lietot gan cilvēki, kam noteiktas diagnozes, gan arī bērni aktīvās augšanas fāzē, sportisti un vecāki cilvēki profilakses nolūkos. Pēc 25 gadu vecuma ieteicams profilaktiski lietot 1 kursu gadā, pēc 35 gadiem – 2 reizes gadā.

Rekomendē sekojošos gadījumos:

 • artrīts
 • ar vecumu saistīto locītavu nolietošanās
 • ilgstoša monotona slodze uz locītavām, kustībām, t.sk. pārlieku liels svars
 • liela slodze sportā (pirms un pēc sacensībām)
 • starpskriemeļu disku pataloģija (disku protrūzija, izvirzījumi, nosēšanās)
 • locītavu pēcoperāciju rehabilitācija (artroskopiskā sanācija)
 • iedzimta X un O tipa kāju deformācija
 • osteohondropātija pusaudžiem
 • podagra (kompleksas terapijas ietvaros)
 • lai samazinātu asinsvadu tīklojumu un uzlabotu kuperozas ādas stāvokli
 • insulta un išēmijas riska profilaksei

Produkta īpašības:

 • strādā uz cēloņa novēršanu
 • koriģē un darbojas molekulu līmenī
 • optimizē organisma bioķīmiskos procesus
 • iedarbojas uz visām locītavām vienlaicīgi
 • var lietot kopā ar fizioterapiju un citiem ārstnieciskiem līdzekļiem
 • piemīt ilgstoša iedarbība
 • nav blakusefektu
 • ērta lietošana un iepakojums

Sastāvs

Hondroitīna sulfāts 300 mg, Hialuronskābe 150 mg, E vitamīns 15 mg, invertēts cukurs, Kālija sorbāts, ūdens. B-luron hialuronskābe iegūta ar šūnu audzēšanas metodi, tam nav dzīvnieku valsts izcelsme un neizraisa alerģiskas reakcijas.

Lietošana

30ml (2 ēdamkarotes) dienā pēc ēdiena 1-1,5 mēnesi

B-Luron

Vairāk informācijas:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=NamD5alAQDc

https://www.youtube.com/watch?v=49Tym_ytvVI

https://www.youtube.com/watch?v=6mhk-K98cnw

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=FRN1dLZMNzY

https://www.youtube.com/watch?v=NiWnB5fdpA4

https://www.youtube.com/watch?v=VEd23lY14Qc

https://www.youtube.com/watch?v=iaMwK4HiNAw


Kā iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta.Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

 • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
 • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

 • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
 • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.