Kas ietekmē manu veselību?

18 June 2020, rakstu sagatavojusi Kristīne Viļuma

Kas ietekmē manu veselību?

Šo jautājumu parasti sev uzdodam tikai tad, kad jau jūtamies slikti un regulāri sākam sastapties ar nepatīkamiem simptomiem, kas apgrūtina ikdienu.

Jau kādu laiku es veselību uzlūkoju no nutricioloģijas viedokļa – skatot organismu kopumā un kopsakarībās, nevis koncentrējoties tikai uz atsevišķiem nepatīkamiem simptomiem un sajūtām. Šī pieeja ļauj labāk izprast cēloņus, kāpēc cilvēks jūtas slikti un parādās kādas saslimšanas, alerģijas, pārtikas nepanesamības, galvassāpes, kaulu krakšķēšana, problēmas ar gremošanu, utt.

Ārste Olga Butakova (Pedagoģisko zinātņu doktore, Maskavas veselības atjaunošanas institūta dibinātāja un galvenā ārste un Starptautiskās veselības akadēmijas dibinātāja un vadītāja), kura praktizē nutricioloģiju, runā par 12 faktoriem, kas ietekmē veselību. Līdzīgi kā pulksteņa pareizai darbībai ir svarīgs ikvienas detaļas darbs, tāpat arī cilvēka organisma normālai funkcionēšanai svarīgs šo 12 faktoru kopums. Ja kāds no tiem “iziet no rāmjiem”, tas ietekmē arī citus faktorus un organisma “zobratu sistēma” vairs nefunkcionē kā nākas.

12 veselību ietekmējošie faktori:
1. Psiholoģija
2. Uzturs
3. Ūdens
4. Organisma piesārņojums
5. Iedzimtība
6. Traumas
7. Kustību trūkums
8. Bioenerģētika
9. Ekoloģija
10. Medikamenti
11. Kaitīgie ieradumi
12. Laiks

Kā Tev šķiet, kurš no minētajiem faktoriem visvairāk ietekmē Tevi? Turpmākajos rakstos aprakstīšu katra faktora nozīmi.

---------------------------------------------------------------------------

Kā reģistrēties/iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta. Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

  • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
  • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

  • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
  • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.