Grifonija (Griffonia)

25 September 2019, rakstu sagatavoja Inga Veisa

Grifonija (Griffonia) – ir dabīgs produkts, kas optimizē centrālās un perifērās nervu sistēmas darbību. Dabas dots antidepresants, kas efektīvi palīdz pie nervu sistēmas traucējumiem – satraukuma, nervozitātes, apjukuma, garīgās pārslodzes, depresijas un miega traucējumu gadījumos.

Produkts labvēlīgi ietekmē un palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas un smadzeņu darbību:

 • Normalizē miega - nomoda ciklu.
 • Mazina trauksmes sajūtu un depresijas stāvokli.
 • Atvieglo simptomus, kas radušies garīgas pārslodzes, hroniska noguruma un dažādas izcelsmes neirožu rezultātā.
 • Samazina ēstgribu.
 • Palīdz mazināt pirmsmenstruālo sindromu (PMS).


Produkta sastāvā esošo komponentu apraksts:

Grifonija (Griffonia simplicifolia) - liels kokveida vīteņkrūms, izaug līdz 3 m augstumam, zied zaļganiem ziediem, kas noziedot veido pākstis ar sēklām. Sastopams Āfrikas rietumu un centrālajos reģionos.

Āfrikā Grifonija tiek uzskatītas par afrodiziaku, kā arī antibiotiku un līdzekli pret caureju, vemšanu un vēdera sāpēm.

No visām auga sastāvdaļām vislielākā vērtība ir sēklām, jo tās satur visvairāk dabīgo vielu 5-hidroksitriptofānu (5-HTP). Šī aminoskābe ir viena no vissvarīgāko serotonīna neirotransmiteru priekštečiem. 5-HTP molekulas viegli iekļūst smadzeņu šūnās, pārvēršoties serotonīnā.

Vārds “serotonīns” radies 1948. gadā, kad Moriss Raports to identificēja kā asinsvadu sašaurinātāju (vazokonstriktoru) asins serumā. Serotonīns ir seruma viela, kas ietekmē asinsvada tonusu.

Fizioloģiski serotonīns iesaistās nervu impulsu pārvadē starp nervu šūnām. To sauc par neirotransmiteru. Serotonīnu galvenokārt atrod smadzenēs, kuņģa-zarnu traktā un trombocītos.

Serotonīna darbība cilvēka organismā īpaši ir saistīta ar gludās muskulatūras aktivitāti un impulsu pārraidi starp nervu šūnām, turklāt tā veidošanās ierosina laimes izjūtu un labsajūtu. Daļa pētnieku uzskata, ka serotonīns ir atbildīgs arī par garastāvokļa līdzsvara uzturēšanu un, ka tā deficīts var novest līdz depresijai.

Gadiem ejot, cilvēka organismā serotonīna ražošana samazinās. Tāpat stresa dēļ var tikt apdraudēta serotonīna sintezēšana jebkurā vecumā.

Daži fakti par serotonīnu:

 • Serotonīns ir nozīmīgs neirotransmiters jeb nervu impulsu raidītājscilvēka organismā.
 • To parasti uzskata par ķīmisku vielu, kas atbild par garastāvokļa līdzsvara uzturēšanu.
 • Serotonīns veidojas bioķīmiskas pārveides procesā.
 • Serotonīns galvenokārt veidojas smadzenēs un zarnu traktā. Kuņģa-zarnu traktā atrod 80-90% cilvēka ķermeņa serotonīna.
 • Tiek uzskatīts, ka serotonīns var ietekmētgarastāvokli un sociālo uzvedību, ēstgribu un gremošanu, miegu, atmiņu un seksuālo vēlmi un funkciju.
 • Zinātnieki saskata saikni starp serotonīna trūkumu un depresiju, taču joprojām nav pārliecināti, vai samazināts serotonīna daudzums veicina depresiju vai tieši pretēji – depresija izraisa serotonīna līmeņa samazināšanos.
 • Zems serotonīna līmenis var izraisīt kādu no šiem stāvokļiem - depresiju, bezmiegu, trauksmes sajūtu un nemieru, migrēnu un galvassāpes, aptaukošanos un fibromialģiju.
 • Turpinās pētījumi, lai novērtētu serotonīna lomu aptaukošanās procesāun Pārkinsona slimības attīstībā.

Pētījumi liecina, ka 5-HTP efektivitāte nav zemāka par sintētiskajiem antidepresantiem. 5-HTP kopā ar B6 vitamīnu palielina endorfīna sintēzi, kas atbild par pozitīvām emocijām, uzlabo garastāvokli un veicina visu veselīga miega fāžu atjaunošanos. Eiropas valstīs šī viela jau daudzus gadus tiek izmantota depresijas ārstēšanai un atmiņas uzlabošanai. 5-HTP arī kavē apetītes kontroles centra stimulēšanu smadzenēs, tādējādi samazinot tieksmi pēc ogļhidrātu pārtikas.

Turklāt šī aminoskābe efektīvi palīdz tikt galā ar PMS simptomiem: samazina depresijas, spriedzes, trauksmes, emocionālās nestabilitātes, aizkaitināmības sajūtu, kas rodas pēdējā cikla nedēļā.

Diemžēl pagaidām ir ļoti maz pētījumu par 5-HTP ietekmi uz grūtniecību, tāpēc par Griffonia lietošanu grūtniecības vai zīdīšanas laikā būtu jākonsultējas ar veselības aprūpes speciālistu.

B6 vitamīns dēvēts arī par piridoksīnu, piedalās aminoskābju un tauku vielmaiņā, nozīmīgs smadzeņu centrālās un perifērās nervu sistēmas normālai darbībai, piedaloties svarīgākā neirotransmitera - B12 vitamīna sintēzē.

Vairākos pētījumos ir pierādīta B6 vitamīna efektivitāte depresijas gadījumā, tas ir atbildīgs par smadzenēs neaizvietojamo aminoskābju (triptofāna, cisteīna, metionīna) absorbciju un antipsihotisko hormonu serotonīna un norepinefrīna (noradrenalīna) ražošanu. Nepieciešamību pēc B6 vitamīna palielina antidepresantu un orālās kontracepcijas lietošana, kā arī paaugstināts stress un emocionālā pārslodze.

B12 vitamīns jeb ciānkobalamīns ir ūdenī šķīstošs vitamīns. Tas piedalās asins veidošanā, aminoskābju un nukleīnskābju maiņā, stimulē aknu un nervu sistēmas darbību, nozīmīgs pilnvērtīgas nervu sistēmas darbības nodrošināšanai. No optimāla B12 vitamīna līmeņa smadzenēs ir atkarīgs plaša spektra emocionālās un izziņas procesu iespējas. Tas sekmē depresijas, senilās demences (vēlīnā Alcheimera slimība), haotiskas domāšanas novēršanu, palīdz pārvarēt bezmiegu un pielāgoties miega-nomoda režīma izmaiņām, izskaidrojams ar ciānkobalamīna tiešu līdzdalību melatonīna sintēzē.

Savukārt B12 vitamīna trūkums var izraisīt perifērā neirīta (nervu iekaisuma) attīstību, redzes nerva atrofēšanos un deģeneratīvas izmaiņas kaulu un muguras smadzenēs.

1 kapsulas saturs:

Grifonija - 50 mg

Vitamīns B6 - 2 mg

Vitamīns B12 - 3 mkg

Lietošana:

1 kapsula dienā, ēdienreizes laikā vai kā rekomendējis veselības aprūpes speciālists.


Kā iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta.Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

 • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
 • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

 • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
 • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.
Griffonia_60