Koraļļu taurīns (Coral Taurine)

25 October 2019, rakstu sagatavoja Inga Veisa

Koraļļu taurīns (Coral Taurine) ir “universālās” aminoskābes - taurīna avots, kam ir daudzpusēja dziedinoša iedarbība, un tāpēc tas ir ļoti svarīgs uztura bagātinātājs.

Koraļļu taurīns ir neaizstājams produkts:

  • sirds un asinsvadu sistēmai;
  • nervu sistēmai;
  • redzes orgānu veselības uzturēšanai;
  • metabolisma optimizēšanai;
  • aizsarzībai no piesārņojuma un brīvajiem radikāļiem (arī UV stariem).

Produkta sastāvā esošo komponentu apraksts:

Taurīns (β-aminoetānsulfoskābe) ir aminogrupu saturoša sulfoskābe, kas sastopama dzīvnieku muskuļaudos.

Taurīns lielos daudzumos ir cilvēka žultī un resnajā zarnā, dažkārt pat sastādot 0,1% no cilvēka ķermeņa masas.

Dažreiz taurīnu uzskata par aminoskābi, kuras sastāvā ir sērs, kaut arī šī savienojuma sastāvā ir tikai aminogrupa, nevis karboksigrupa.

Taurīna nosaukums cēlies no latīņu vārda taurus – vērsis, jo šo vielu 1827. gadā pirmo reizi ieguva vācu zinātnieki Frīdrihs Tīdemans un Leopolds Gmelins no vērša žults. Vērša žults satur ļoti daudz taurīna, kas tur atrodas savienojumā ar holskābi, ko sauc par tauroholskābi. Dzīvnieku organismā taurīns veidojas no cisteīna, tam dekarboksilējoties un oksidējoties.

Var teikt, ka šī aminoskābe pavada cilvēku visā viņa dzīvē - no ieņemšanas brīža līdz sirmam vecumam. Pat grūtniecības laikā tas ir ārkārtīgi svarīgs normālai augļa attīstībai un augšanai. Turklāt eksperti atzīmē, ka bērnu smadzenēs ir četras reizes vairāk taurīna nekā pieaugušo smadzenēs.

Dabā taurīns ir sastopams tikai dzīvnieku izcelsmes produktos - zivīs, gaļā, pienā, olās, un nav atrodams augu valsts produktos. Tas nozīmē, ka šī aminoskābe ir īpaši svarīga veģetāriešiem. Lai arī taurīns tiek uzskatīts par aminoskābi, taču atšķirībā no citām aminoskābēm taurīns nav olbaltumvielu sastāvdaļa.

Taurīna funkcionalitāte ir iespaidīga. Tas atrodas smadzeņu audos un tīklenē ļoti augstā koncentrācijā. Samazina krampjus, kavē nervu ierosmes pārnešanu centrālajā nervu sistēmā, uzlabo atmiņu un koncentrēšanās spēju. Šī ir acs tīklenes galvenā aminoskābe (40 - 50%), kas nodrošina audu uzturu un normālu darbību un palīdz acīm pielāgoties gaismai. Un pats galvenais - taurīns spēj atjunot tīklenes bojātos audus, tādējādi uzlabojot redzi pēc dažādām traumām vai ar vecumu saistītām redzes problēmām.

Tāpat taurīns ir ne mazāk svarīgs sirds un asinsvadu sistēmai. Tas galvenokārt novērš kālija izvadīšanu no sirds muskuļa un normalizē nātrija, kālija, kalcija un magnija (minerālvielas, kas atbild par pareizu un veselīgu sirds ritmu) metabolismu. Turklāt taurīns veicina asinsvadu paplašināšanos.

Šī aminoskābe aktīvi piedalās metabolismā. Novērš žults pazemināšanos žultspūslī un žultsceļos. Tas pazemina zema blīvuma holesterīna (“sliktā” holesterīna) līmeni asinīs un aknās un novērš asins recekļu veidošanos. Vēl viens taurīna mērķis ir palielināt insulīna aktivitāti organismā, un šis hormons tieši ietekmē glikozes līmeni asinīs, glikogēna veidošanos no glikozes aknās un muskuļos, kā arī palielina enerģijas metabolismu.

Taurīns kā antioksidants organismā sasaista aktīvās skābekļa formas, kas bojā DNS, atbalsta nepieciešamo vitamīnu C un E daudzumu un olbaltumvielas - antioksidantu glutationu.

1 kapsulas saturs:

Taurīns - 600 mg

Papildu komponenti: mikroceluloze, magnija stearāts, kapsula (želatīns, ūdens).
Katra kapsula satur 600 mg taurīna, kas ir 150% no ieteicamās diennakts devas līmeņa.

Lietošana:

1 kapsula dienā, ēdienreizes laikā vai kā rekomendējis veselības aprūpes speciālists.


Kā iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta. Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

  • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
  • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

  • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
  • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.
Coral-Taurine