ĀDA, MATI, NAGI

10 June 2020, rakstu sagatavojusi Kristīne Viļuma

Teju ikviena sieviete ir sastapusies ar ādas nepilnībām – sausa āda, taukaina āda (iespējams abi simptomi dažādās ķermeņa daļās), slikta, plaisājoša pēdu āda, āda, kas lobās, apsarkumi, pumpas, nieze, paplašinātas poras, komedoni, dermatīti, ekzēmas, psoriāzes, pelēka ādas nokrāsa, savītusi āda, dehidrēta āda utt. Šajā rakstā es dalīšos ar savu personīgo un vēl desmitiem citu cilvēku pieredzi, kuri nespējot tikt galā ar savu ādu tradicionālām metodēm nolēmuši izmēģināt alternatīvas sevis sakārtošanas metodes un gan krietni uzlabojuši, gan pilnībā mainījuši savas ādas stāvokli. Daudzi no šiem cilvēkiem šobrīd izskatās labāk, svaigāk un veselīgāk nekā pirms vairākiem gadiem.

Ikdienā ar ādas problēmām mēs sadzīvojam kā nu mākam – vairums sieviešu izmanto plašu kosmētikas klāstu, ar ko aizkrāsot ādas nepilnības vai mēģina to noslīpēt, noskrubēt, nolobīt ar skābēm, sašpricēt un citādi atdzīvināt. Taču ne vienmēr šie procesi ir ādai un organismam draudzīgi, bet izmantotā dekoratīvā kosmētika ekoloģiska un tāda, kas vienlaikus nodrošina ādas elpošanu un citas funkcijas. Vairums plaša patēriņa preču veikalos iegādājamā kosmētika ir ar raibu ķīmisku vielu sastāvu, kas ādu un cilvēka organismu kopumā bojā, nevis atbalsta. Es neapgalvoju, ka par ādu nav jārūpējas ārēji – protams, tas ir jādara, taču saudzīgi un saprātīgi.

Citas dāmas (un kungi) ļauj sev vienkārši būt un samierinās ar ādas nepilnībām. Vēl citi ļaudis lieto hormonālas smēres un cer tādā veidā atrisināt ieilgušas un iespējams pat gadiem samilzušas problēmas. Daudz retāk cilvēks pēta savu organismu kopsakarībās un cenšas palīdzēt ādai no iekšienes... tātad padzirdot, attīrot un pabarojot organismu, taču tieši šī pieeja būtu vispareizākā jebkuru veselības problēmu un tostarp arī ādas nepilnību risināšanā.


Lai saprastu, kā palīdzēt ādai, jāapzinās, kas tā ir un ko dara - āda ir pats lielākais ķermeņa orgāns. Pieaugušajam tās platība aizņem 1.5-2 kvadrātmetrus, bet svars pārsniedz jebkura cita iekšējā orgāna svaru un veido aptuveni 15 procentus no kopējās masas. Āda pilda gan aizsardzības, gan sensoro, gan termoregulācijas (izvadorgāna) funkciju. Tā satur 2-5 miljonus sviedru dziedzeru, kuri nodrošina ķermeņa svīšanu un paaugstinātas temperatūras un slodzes apstākļos dienas laikā var izdalīt pat 10 litrus ūdens. Jāapzinās, ka visas nepilnības, ko redzam uz ādas ir organisma iekšējo procesu rezultāts (izņemot ādas ērcīti), kas burtiski nāk ārā pa ādu.


Ādas problēmu galvenie cēloņi jeb kur meklēt ādas problēmu saknes?

 • Stresa laikā izdalās hormoni adrenalīns un kortizols, kuri saskābina organismu (samazina organisma iekšējo šķidrumu PH līmeni) un krietni apgrūtina imunitātes, gremošanas un jebkura procesa darbību. Diemžēl skābā vidē neviens organisma process nenotiek normāli.
 • Gremošanas sistēmas disfunkcijas – organisms nepārstrādā ēdienu gan iedzimtu, gan dzīves laikā iegūtu faktoru dēļ, asinsrites sistēmā nonāk lielas molekulas, ko ķermenis nevar izmantot un nespēj izvadīt. Atslēgvārdi – fermentu un labo baktēriju trūkums un nepareiza žultspūšļa, aizkuņģa dziedzera, aknu un nieru darbība.
 • Patogēni – sēnes, baktērijas, vīrusi, vienšūņi, helminti – tie visi var mājot organismā un likumsakarīgi savus toksīnus izdala mūsu iekšējā vidē, kā arī apēd barības vielas un vitamīnus, ko uzņemam. Āda to visu atspoguļo.
 • Saule - izsausina ādu un bojā kolagēnu.
 • Cukurs - noārda kolagēnu iekšķīgi.
 • Pīpēšana – par tās kaitīgumu neviens vairs nestrīdas.
 • Ķīmisko vielu piesārņojums (to uzņemam gan iekšķīgi, gan caur ādu). Tostarp arī medikamentu ķīmisko vielu atlikumu piesārņojums krietni apgrūtina aknu un nieru darbību un ilgstoši sagrauj imunitāti.


Nereti sliktu ādas stāvokli nosaka šo faktoru kopums. Piemēram, cilvēks dzīvo pastāvīgā stresā, iespējams to nepamana un neatzīst, taču kortizols pārspīlētā daudzumā izdalās katru dienu un ilgstoši saskābina organismu. Skābā vidē žultspūslis, aizkuņģa dziedzeris un citi gremošanas mehānismi nestrādā pareizi. Šie orgāni var būt novājināti arī medikamentu dēļ, var būt arī iedzimts slikts šo orgānu resurss ģenētiski. Papildus tam organismā mīt daži sēnīšu, tārpu, baktēriju veidi, kas arī dod savu artavu un kavē normālu gremošanu, kā arī piesārņo organisma iekšējo vidi ar saviem toksīniem (un te tipiskas pazīmes ir zobu griešana, vēdera pūšanās un rūgšanas procesi, meteorisms, atviļņi, reiboņi, mazasinība, zems dzelzs līmenis, pārāk reta vai bieža vēdera izeja, galvassāpes, alerģijas, iekaisumi, sāpes locītavās, siekalošanās, slikta dūša un desmitiem citu simptomu) - ēdiens netiek perfekti sagremots un sašķelts, aknas un nieres iespējams ir novājinātas savulaik bieži lietotu medikamentu un antibiotiku, stresa, alkohola piesārņojuma dēļ un nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas. Zarnu trakta sieniņas ir klātas ar ēdienu pārpalikumiem un nogulsnēm (un te atceramies par visiem balto miltu izstrādājumiem, konditorejas kārumiem, saldinātiem dzērieniem, stipri ceptiem, eļļainiem ēdieniem un citiem zināmiem kaitīgiem produktiem, kas lietoti visas dzīves garumā), un līdz ar to zarnu trakta bārkstiņas nespēj uzsūkt barības vielas, lai izmantojot asinsrites sistēmu novadītu tās līdz šūnām. Ja viens vai vairāki no šiem posmiem ir traucēti, organisma iekšējie mehānismi nedarbojas pareizi kopumā un nevar cerēt, ka āda būs labā stāvoklī. Vairumam cilvēku kāds no šiem procesiem ir traucēts – iztēlojieties automašīnu, kurai kāda no detaļām vai mehānismiem nedarbojas kā nākas, nodilst. Šīs detaļas cenšamies mainīt, jo vēlamies justies droši uz ceļa, vēlamies, lai auto darbojas kā nākas. Tāpat ir ar organismu – orgānus reti var nomainīt, bet par tiem vajadzētu rūpēties dzīves garumā, ja vēlamies būt veseli un izskatīties labi.


Kā UZLABOT ĀDAS STĀVOKLI?

Izdarīt secinājumus! Ādas skaistums, tīrība un stāvoklis ir tieši atkarīgi no organisma iekšējās tīrības un spējas normāli funkcionēt. Ko darīt? Attīrīt organismu, lai atjaunotu tā normālu funkciju!

Organisma tīrības pamatā ir ūdens. Tāpēc jāsāk ar kvalitatīva ūdens lietošanu. Un te, protams, arī ir tieša saikne ar labas ādas stāvokli. Ja cilvēks nedzer ūdeni, maz ticams, ka āda būs elastīga, mitrināta, mirdzoša utt., drīzāk to raksturos sausums, lobīšanās, plēkšņainība, pumpas utt. Labs ūdens atbilst virknei dažādu parametru, te minēšu galvenos – oksidēšanās-reducēšanās potenciāls (vai nu ūdens ir dzīvs un spēj atdot elektronus vai miris), sārmains, ar piemērotu-zemu virsmas spraigumu, tīrs no baktērijām, smagajiem metāliem, ķīmiskiem piemaisījumiem utt., viegli mineralizēts ar organiskas izcelsmes dabīgajiem minerāliem (nevis ar gāzi un burbuļiem) un strukturēts. Jā, uz vairuma veikalā iegādājamām ūdens pudelēm norādīta sārmainība, taču tas nebūt nav svarīgākais un vienīgais faktors. Neiedziļināsimies detaļās, par tām varu izstāstīt individuāli, bet silts ieteikums lietot ūdeni ar bagātinātāju Coral-mine un antioksidantu (jebkurš nederēs, jo diemžēl vairumam antioksidantu ir tendence pašiem pārvērsties par brīvajiem radikāļiem. Par to kuru antioksidantu un kā lietot – stāstu atsevišķi!

Veicināt mikrocirkulāciju un attīrīt organismu. No kā? No ūdenī un taukos šķīstošajiem toksīniem (te palīdz iepriekšminētais Coral-mine un antioksidants), kā arī speciāli produkti aknu un nieru atbalstam un šūnu vielmaiņas stimulācijai, jo diemžēl vairumam cilvēku ir izjaukts kālija un nātrija līdzsvars (lasi: kālija-nātrija sūknis) organismā, kas neļauj šūnai pilnvērtīgi paēst un izvadīt atkritumvielas.

Attīrīt organismu no patogēniem – tārpi, vienšūņi, sēnītes, baktērijas, vīrusi – tie visi var būt un lielā daļā gadījumu ir būtiski faktori, kāpēc āda ir sliktā stāvoklī. Īpašu uzmanību aicinu pievērst cilvēkiem ar ekzēmām, dermatītiem, psoriāzēm u.tml. izpausmēm – tās nav iespējams sakārtot ar hormonālu smērīšu palīdzību, jo problēma mīt iekšienē. Kad tiekam vaļā no patogēniem (un te dažkārt nepieciešami vairāki piegājieni), tad arī āda var sākt pamazām sakārtoties. Kā no tiem atbrīvoties? Ir virkne dabas vielu, kas palīdz – melnais rieksts, ķiploka ekstrakts, ārstnieciskā alteja, timiāns, kumelītes, piparmētra, krustnagliņas, brūnā goba, biškrēsliņš, sarkansakņu salvija, raudene, mežrozītes, garie pipari, lakrica, pelašķis, Amerikas apse un daudzu citu augu ekstrakti un izvilkumi. Uzsvēršu, ka tiem gan jābūt pareizās proporcijās, koncentrācijā un tīriem (tātad izaugušiem tīrā vidē), lai tie būtu patiesi efektīvi un organismam labvēlīgi. Kā šos augus komplektēt un lietot – stāstu atsevišķi!

Attīrām zarnu traktu un sakārtojam gremošanas sistēmu. Tieši tā! Iespējams ne reizi esi dzirdējusi teicienu, ka zarnu trakts ir cilvēka otrās smadzenes. Par to sarakstīts daudz grāmatu. Zarnu traktā veidojas 80-90% serotonīna jeb prieka un laimes hormona. Un zarnu trakta tīrībai un veselībai ir TIEŠA SAISTĪBA AR ĀDAS KVALITĀTI. Arī te zinātnieki ir izstrādājuši īpašas programmas, kur dažādi augi sinerģiski iedarbojoties, vienlaikus koriģējot ēdienkarti un ūdens lietošanu, palīdz atbrīvoties no visa liekā, uzkrātā, nevajadzīgā un netīrā. Piebildīšu, ka cilvēkiem, kam ir problēmas ar vēdera izeju – tā ir pārāk reta (retāk nekā reizi dienā, nemaz nerunājot par gadījumiem, kad vēders iziet labi ja reizi nedēļā) vai pārāk bieža – ādas stāvoklis nevar būt normāls. Nesagremotais vai daļēji sagremotais ēdiens, kas dienām pūst un rūgst organismā nesniedz barības vielas, bet pastāvīgi izdala toksīnus. Liela daļa barības vielu nonāk līdz šūnām caur asinsrites sistēmu, kur šīs vielas nogādā zarnu trakta bārkstiņas. Kamēr tās ir aizlipinātas ar ēdienu, medikamentu u.c. nogulsnēm, par barības vielu uzsūkšanos nevar būt nerunas. Turklāt ņem vērā – āda barojas pēc atlikuma principa – tātad pēdējā. Ja centies ēst ļoti veselīgi un brīnies, kāpēc āda joprojām nav labā stāvoklī – iespējams, ka tas, ko apēd nemaz neuzsūcas. Jau minēto bārkstiņu piesārņojuma dēļ, fermentu trūkuma dēļ, žultspūšļa un aizkuņģa dziedzera traucējumu dēļ... Katru no šiem zobratiem vajag iekustināt, lai ēdiena pārstrāde noritētu pilnvērtīgi.

Savukārt aknas un nieres ir GALVENIE DETOKSIFIKĀCIJAS ORGĀNI, kas augām diennaktīm strādā, lai uzturētu ķermeni kaut cik tīru. Ja vēlies skaistu, tīru, gludu, elastīgu ādu ar mazām porām, atbalsti aknas. Un arī te ir virkne dabas vielu, kas var palīdzēt – artišoks, kurkumīns (lasi: nevis kurkuma, bet kurkumīns), hurma, godži u.c. Taču vienkārša šo produktu ēšana gan varētu nedot vēlamo efektu, jo tie būtu jālieto lielos apjomos katru dienu. Tā vietā ir pieejami izvilkumi un ekstrakti, kas satur vajadzīgos komponentus koncentrētā veidā.

Un vēl viens būtisks posms – limfātiskās sistēmas attīrīšana. Diemžēl par šo sistēmu mūsdienās runā maz, ārsti-limfologi ir retums. Limfātiskā sistēma ir cilvēka kanalizācijas sistēma. Ikviena cilvēka ķermenis ir neliels mikrokosms. Tas zina, kā funkcionēt, lai izdzīvotu, tāpēc pastāvīgi rūpējas par asinsrites sistēmu – mēģina to uzturēt iespējami tīrāku. Netīrumi un toksīni no asinsrites sistēmas nonāk starpšūnu šķidrumā, bet nu turienes pārceļas un limfātisko sistēmu. Tā ir pēdējā organisma vieta, kur glabāt toksīnus. Ja tā ir pārpildīta un pārslogota, var sākt izpausties alerģijas, problēmas ar limfmezgliem, locītavām, mandelēm, adenoīdiem utt. Alerģiskas iesnas un rinīti ir tipiskākās pazīmes, ka limfātiskā sistēma ir jāattīra, jo nākamā vieta, kur organisms izgrūž toksīnus ir āda – pumpas, sarkani pleķi un visas citas neglītās ādas izpausmes liecina par to, ka arī limfātiskā sistēma visticamāk ir piesārņota.

Un beigu beigās āda un organisms kopumā ir JĀPABARO. Taču nevis ar kotletēm, treknām mērcēm, burgeriem no zināmām ātrās ēdināšanas iestādēm un eļļā ceptiem kartupeļiem, bet pilnvērtīgu šūnu uzturu. Ko vēlas saņemt šūna? Aminoskābes, kas ir galvenais organisma celtniecības materiāls, taukskābes, mikro un makroleementus, vitamīnus, joprojām arī ūdeni un labās baktērijas. Uzsvēršu, ka par labo baktēriju nozīmi mūsdienās neviens vairs nešaubās. Taču, jāapzinās, ka tikai labo baktēriju lietošana, nerisinot visas iepriekšminētās problēmas, vēlamo rezultātu diemžēl nesniegs vai tas būs ļoti vājš. Turklāt pievērs uzmanību – labās baktērijas arī ēd. Ja vēlies, lai to būtu pietiekami un tās vairotos, pārliecinies, vai produkts satur inulīnu un atceries par šķiedrvielām, jo ne visi tirgū pieejamie labo baktēriju avoti nodrošina to izdzīvošanu kuņģī un zarnu traktā un vairošanos.


Kas vēl nepieciešams ādai?

Kolagēns, hialuronskābe, sērs, C vitamīns, E vitamīns, B grupas vitamīni, A vitamīns, cinks, selēns (kas vairumam Latvijas iedzīvotāju trūkst), jods u.c. elementi. Taču tos visus ir jēga lietot tikai, kad organisms spēj tos uzsūkt un izmantot. Kā kombinēt un izvēlēties šos produktus – stāstu atsevišķi, taču vēršu uzmanību, ka būtisks faktors ir produktu izcelsme, tīrība un uzsūkties spēja. Bet vispirms – ATTĪRIES! Lai vispār kaut kas uzsūktos! Tēlaini izsakoties – izlej netīro ūdeni no glāzes, lai piepildītu to ar tīru ūdeni.


Ņem vērā!

Lai āda atjaunotos, nepieciešams vismaz 1 mēnesis! Vecumam palielinoties ādas šūnas atjaunojas arvien lēnāk: jaunpiedzimušajiem ik pēc 72 stundām, bet cilvēkiem vecumā no 16 līdz 35 gadiem tikai reizi 28-30 dienās. Sievietēm pēc 50 gadiem rezultāts jāgaida visai ilgi — aptuveni 2 mēnešus, kuru laikā āda atjaunojas.


Ja arī Tu vēlies uzsākt organisma attīrīšanu, secīgi iziet cauri visiem organisma sakārtošanas posmiem, saprast, kā darbojas Tavs organisms, kā to saudzīgi iedarbināt un atbalstīt un rast individuālus risinājumus sev, raksti man personīgi vai reģistrējies un es ar Tevi sazināšos!

Konsultācijas ir bezmaksas.

Kā iegādāties Coral Club produktus?

Produkcijas iegāde iespējama reģistrējoties Coral Club mājas lapā. Izvēlieties vienu no mūsu ekspertiem/veselības treneriem, noklikšķinot uz linka zem konkrētā speciālista apraksta. Izvēlēties ekspertu!

Papildus Jūs iegūsiet:

 • Pastāvīgu 20% atlaidi uz visiem Coral Club produktiem;
 • Savu personīgo Coral Club konsultantu/nutriciologu, ar ko varēsiet sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, lai saņemtu padziļinātu un pielāgotu konsultāciju katram Jūsu ģimenes loceklim.

NB!

 • Reģistrējoties mājas lapā, lūdzu saglabājiet Kluba numuru (parasti septiņciparu skaitlis), kas garantēs atlaidi;
 • Ja esat jau reģistrējies Coral Club, izmantojiet esošās pieejas.